Tüm Yavrular Hepimizin Sosyal Sorumluluk Projemiz

  • 0 comments

Bazı anne ve babalarımızın, sonuçlarını düşünmediklerini için, kendi yavruları dışındaki yavrularımızı birçok nedenle ötekileştirmesine tanıklık ettim ne yazık ki.

Bu konudaki “ne yazık ki”leri “iyi ki”lere dönüştürmek de ödevlerimiz arasına girdi böylece…

Tek tek anne ve babalarımıza, bu düşüncenin asıl kendi yavrularına, yani toplumu oluşturan, geleceğimizi oluşturan kendi yavrularına en büyük negatif etkiyi yaratacağını anlatırken usanmadan, toplu pozitif etki yaratacağını düşündüğüm, adını yüreğimizde hissettiğimiz halinden alan “Tüm Yavrular Hepimizin” projesi, Kuğulu Montessori Okulu ekibi, anne ve babalarının sosyal sorumluluk projesi oldu.

Yavrularımıza şansın ve mutluluğun da taşınabilir olduğunu öğretirken, bu projeye araçlarımızla, emeğimizle, sevgimizle, bildiklerimizle hazırlanışlarımızın heyecanına ortak olmaları, hatta bazı araçları birlikte tasarlamamız en önemli değerler eğitimi oldu diyebilirim.

İnanıyorum ki, yavrularımız çınar olduklarında, kendileri de bu tür projelerle daha çok kök salıp, daha çok dallanıp budaklanacaklar.

Projemiz gönüllülük esasına dayalı olduğu için, ilk durağına yapacağımız yolculukta ekibimizden tam olarak kimlerin katılacağını bilmiyordum, zorlamak bana göre değil çünkü.

Tüm ekibimizin eksiksiz katılım göstermesi bir kez daha büyük güç oldu benim için… Ve elbette ki, emeklerini yadsıyamayacağım Kuğulu anne ve babaları… Herbiri yüreklerini kattılar, varolsunlar.

Sırf bu nedenle bile harika bir aileyiz işte biz!

Hummalı hazırlıklar aylar sürüyor.

Tam donanımlı Montessori sınıfları kurarak, öğretmenlerimize de eğitim veriyoruz.

İlk durağı, bizde iz bırakan Hasan Öğretmen’in çalıştığı, Aydın Sultanhisar İlçesi’ne bağlı bir dağ köyü olan “Demirhan İlköğretim Okulu” idi.

Cuma gecesi 24 yürek yola çıkıp, Pazar gecesi döndük ve muhteşem yürek izleriyle karşılıklı zenginleştik.

Güvenle ulaşımımızı sağlayan Ankara Ticaret Borsası ‘na da minnettarız.

“Orada Bir Köy Var Uzakta” şarkısına inat, oradaki köylerimiz ve yavrularımız bizim; eğer gidersek, dokunursak, katkı sağlarsak bizim ama…

Herbir diğer yavrumuz, bizim yavrumuzun da sıra arkadaşı, sokak arkadaşı, eşi, dostu olacak… Sırf bu nedenle bile

Tüm Yavrular Hepimizin!

Şimdiden ikinci durağımız belli, “Kangal Köy Okulu”. Hummalı hazırlıklar hep sürüyor, sürecek.

Daha nice güzel değerler üretmeye diyorum, elele, yürek yüreğe…

Sevgilerimle…

Yadigar IŞILDAR

AnneyleBebek.com ve Kuğulu Montessori Okulu Kurucusu

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir