Kuğulu Montessori Okulu’nda…

  • 1 comments

Kuğulu Montessori Okulu’nda…

Kuğulu Montessori Okulu; iki dönüm bahçe içerisinde, 2-6 yaş grubu çocuklarımıza göre özel tasarlanmış beş katlı bir müstakil bir villadır. Önce bahçemizden bahsetmek istiyorum. Çok geniş olmasının yanı sıra, çocuklarımızın dalından koparıp meyve yiyebilecekleri ağaçlardan mı başlasam yoksa  okulumuza adını veren «kuğularımız» için  oluşturduğumuz doğal bir göletten mi?  En iyisi kuğularımızın isimlerinden başlayalım: Sevgi , Barış, Mutlu ve Güven. Size neyi çağrıştırdı? Yanıtızı tanıştığımızda söylemeyi unutmayın lütfen…

Kısıtlanmadan özgürce oynamaları için kocaman bahçe tasarladık. Çocuklarımız bahçede oynamayı unutmasınlar diye, güzel havalarda yemeklerini bahçede yiyebilsinler diye…

Kuğulu Bostanı’nda kendi yetiştirdikleri taze sebzelerin tadına doyamayacaklar yavrularımız…

Arka bahçede büyük bir ağaç evimiz, kum havuzumuz var. Bedensel gelişimlerini ve koordinasyonlarını destekleyici oyuncaklarımızı unutmayalım.

Sınıflarımızın tamamı güneş alıyor ve tamamı bahçeyi görüyor, dinlenmek, huzur bulmak için pencereden bakmanız yeterli.

 

Yurt dışından temin ettiğimiz çok zengin  Montessori  araç havuzumuza , bir çok kendi tasarımımız olan eğitim araçlarını da ekledik.  Fen ve kültür sınıflarımızı anlatmayayım, görmeye gelin. Akıl Oyunları sınıfımızda sizler de çok eğleneceksiniz.

Montessori Eğitmeni olarak ben ve deneyimli eğitimci arkadaşlarım çocuklarımızla hem eğlenecek  hem de birlikte öğrenmeyi sürdüreceğiz. En genç orkestra şefi olarak da bilinen  ODTÜ Senfoni Orkestrası’nın şefi  Umut Asil ve uzman arkadaşları müzik ve resim danışmanlığımızı yapacaklar.

İngilizce derslerimiz AnadoluÜniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı mezunu ve aynı zamanda K.M.Y.O onaylı  Montessori Eğitimenliği Sertifikalı  Burcu öğretmenimizle haftanın her günü,montessori uygulamalı , oyun ve etkinliklerle dolu dolu geçecek.

Spor, yoga ,drama , satranç, modern dans öğretmenlerimiz uzun yıllar beraber çalıştığımız, konularında deneyimli eğitmenlerimizden oluşuyor.

Kapalı havuzumuz; yazın haftada iki , kışın haftada bir gün çocuklarımız için açık olacak.

Diyetisyenimiz Aylin Büyükkaragöz tarafından hazırlanan yemek listemiz, tamamen organik ürünlerden oluşuyor,  mutfağımızda sevgili Nur Hanımın ellerinde şekillenip masamıza gelecek.

İnsan beyninin % 80’lik kısmı 0-6 yaş aralığında gelişir. Bu da demek oluyor ki 70 yıllık ömrümüzün geriye kalan 64 yılında sadece   % 20 lik kısmını deneyimlerimizle geliştirebiliyoruz. Duygusal, bilişsel, bedensel ve sosyal gelişimi yüksek, özgüvenli en önemlisi de mutlu bireyler yetiştirmek için  ilkemiz:«MUTLU OL, BAŞARI SENİ TAKİP EDER».

Kalan detaylar kahvemize kalsın.

Sevgiyle kalın…

Nermin Akmarul

Kuğulu Montessori Okulu Müdürü

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One comment

  • Saffet Coşkun
    5 Şubat 2017 at 00:21

    Öğretmen eşim ve öğretmen kızım ile birlikte Kuğulu Montessori Okulu’nu ziyaret ettik.Okulu gezeken gıpta ederek derin bir iç geçirdim.Okulun kurucuları Yadığar hanım ile Atilla beyde içten bir heyecan ve istenç gördüm.Okul bütünüyle ince bir düşüncenin,derin bir bilgi ve yoğun bir emeğin ürünü olarak dizayn edilmiş.Kutluyor,başarılarının devamını diliyorum. Em.Öğr Elm.Saffet COŞKUN